01103, Київ, вул. Підвисоцького 4-А.
Київська міська клінічна лікарня № 12, поверх 4 (044) 528 35 14, (067) 989 48 38

Операція при кистьовому тунельному синдромі

Що таке кистьовий тунельний синдром (синдром зап'ястного каналу) ?

 

Синдром зап'ястного каналу - це стан, що характеризується компресією серединного нерва на зап'ясті, коли він проходить через зап'ястний тунель - вузький тунель на долонній частині зап'ястя.

Синдром зап'ястного каналу проявляється онімінням і поколюванням кисті і зап'ястя, болем, слабкістю і незграбністю руки.

Існує багато чинників, які викликають кистьовий тунельний синдром, такі, як повторювані надмірні рух в зап'ясті, вагітність, переломи зап'ястя, діабет, ожиріння і використання допоміжних засобів ходьби. Хоча консервативне лікування, що включає в себе накладання шини, прийом знеболюючих і протизапальних препаратів, стероїдних ін'єкцій і фізіотерапії можуть поліпшити стан, в деяких випадках симптоми можуть носити постійний характер, що вимагає хірургічного втручання.

 

Чому виконується операція при кистьовому тунельному синдромі ?

 

Хірургічне лікування тунельного синдрому виконується з наступних причин:

- Якщо проведення консервативного лікування не принесло позитивного ефекту і симптоми збереглися.

- При виникненні атрофії і слабкості м'язів кисті.

- Якщо дослідження показують, що серединний нерв не функціонує належним чином.

 

Як проводиться операція при синдромі зап'ястного каналу ?

 

Операція при кистьовому тунельний синдром часто проводиться як амбулаторна процедура. Операція виконується кистьовим хірургом. Перед процедурою проводиться місцева анестезія.Надрез проводиться на підставі долоні і поперечна зв'язка зап'ястя (карпальний зв'язка) розтинають. Після проведення процедури шви видаляються через 1-2 тижні. Також може застосовується ендоскопічний метод для проведення операції. Він включає в себе невеликий розріз, через який проводиться маленька камера, яка називається ендоскопом, для візуалізації зв'язок. Поперечна зв'язка зап'ястя перерізується і серединний нерв звільняється від тиску.

Поліпшення симптомів може наступити відразу після операції, але в деяких випадках поліпшення може настати через кілька місяців.

Після операції пацієнту слід обмежити активність оперированной руки, а також лікар розробляє спеціальну реабілітаційну програму з комплексом заходів для більш успішного відновлення. Якщо операція була проведена на робочій руці, особливо якщо пацієнт займається важкою фізичною роботою, то йому виписується лікарняний на 1-2 місяці. Якщо операція була проведена на неробочий руці, то пацієнт повертається на роботу через 1-2 тижнів.

 

Які ризики можуть бути пов'язані з операцією при кистьовому тунельному синдромі ?

 

Ускладнення при цій операції виникають досить рідко, але одним з основних ускладнень є пошкодження нервів. Існує невеликий ризик пошкодження серединного нерва.

Переглядів: 1067