Що таке ендопротезування кульшового суглоба ?
Ендопротезування кульшового суглоба - хірургічна процедура, при якій пошкоджений тазостегновий суглоб видаляється і замінюється штучним, зазвичай зробленим із пластику або металу. Ендопротезування кульшового суглоба проводиться для зменшення або зняття болів в кульшовому суглобі і поліпшення руху. Кульшовий суглоб складається з двох кісток: стегнової і клубової. Вертлужна западина клубової кістки грає роль "лузи", в яку вставляється куляста суглобова голівка стегнової кістки.
Коли виконується ендопротезування кульшового суглоба ?
Хірургічна операція по заміны кульшового суглоба виконується тоді, коли медикаментозне лікування не приносить зменшення або зникнення болю. Найпоширенішою причиною болів в кулбьшовому суглобі є артрит і його різні варіанти: остеоартрит, ревматоїдний артрит і подагра. Остеоартрит кульшового суглоба розвивається з віком і пов'язаний із зносом суглоба, а ревматоїдний артрит є результатом пошкодження суглоба аутоімунного генезу. Коли знеболювання та інші неінвазивні методи лікування такі, як електрична стимуляція не зменшують інтенсивності болю, рекомендується операція із заміни тазостегнового суглоба.
Як виконується ендопротезування кульшового суглоба ?
До початку операції проводяться такі дослідження, як МРТ і рентген суглоба, для підтвердження діагнозу і виключення інших захворювань. Під час процедури пацієнт знаходиться на операційному столі, йому вводиться внутрішньовенна ін'єкція, яка вводять пацієнта в наркоз. Альтернативою внутрішньовенного наркозу може бути епідуральний наркоз. Потім проводиться надріз на стороні ураженого стегна, і розсуваючи м'язи, оголюється кульшовий суглоб. Головка і шийка стегнової кістки видаляються і на їх місце фіксуються деталі ендопротеза. Штучний суглоб прикріплюється до стегнової кістки за допомогою цементу або іншого адгезивного матеріалу. Вертлужна западина розсвердлюється, а на її місце вставляється штучна западина, яка закріплюється за допомогою шурупів або цементу. Після перевірки функції кінцівки операційна рана зашивається. Для видалення крові, яка може накопичуватися в рані після операції, на бічній поверхні стегна встановлюється трубка-дренаж. Існує також малоінвазивний метод проведення цієї операції. Цей підхід включає в себе проведення набагато меншого розрізу (5-10 сантиметрів в довжину) в порівнянні з 16-20 сантиметровим розрізом, що виконуються в традиційній операції із заміни кульшового суглоба, описаної вище. Переваги малоінвазивного методу полягають: в більш короткому відновлювальному періоді, в освіті меншого за розміром рубця, в більш швидкому загоєння рани і в зниженні ризику кровотечі під час операції. Після операції пацієнт залишається в лікарні на декілька днів під наглядом. Після виписки пацієнтові слід обмежити фізичну активність, уникати скручувань оперованого стегна або інших вправ, які можуть призвести до зміщення оперованого суглоба.
Які ризики можуть бути пов'язані з операцією з ендопротезування кульшового суглоба ?
Можливі такі ускладнення, як ушкодження нервів, інфікування рани, тромбоемболія і невелике розходження в довжині ніг після операції. | |
Переглядів: 639 |