01103, Київ, вул. Підвисоцького 4-А.
Київська міська клінічна лікарня № 12, поверх 4 (044) 528 35 14, (067) 989 48 38

Ендопротезування колінного суглоба

Що таке ендопротезування колінного суглоба ?

 

Eндопротезування колінного суглоба - це хірургічна процедура, при якій пошкоджений колінний суглоб замінюється на металевий або пластиковий. Дана процедура проводиться для усунення або зменшення інтенсивності болю, викликаних артритом. Колінний суглоб утворюється з виростків стегнової кістки і суглобової поверхні великогомілкової кістки. Між суглобовими кінцями цих кісток є особливі хрящові освіти - меніски. Кістки утримуються разом сильними зв'язками, сухожиллями і м'язами.

 

Коли виконується операція із заміни колінного суглоба ?

 

Ендопротезування колінного суглоба виконується, якщо у пацієнта діагностовано артроз колінного суглоба (гонартроз), який не піддається консервативному лікуванню. Існують різні форми артриту: остеоартрит, ревматоїдний артрит і посттравматичний артрит, які виникають після важкої травми коліна. Остеоартрит розвивається з віком і обумовлений зносом колінного суглоба, в той час, як ревматоїдний артрит є пошкодженням колінного суглоба аутоімунного генезу. Якщо при тривалої консервативної терапій, стан пацієнта не покращується і болю в колінному суглобі зменшаться, то пацієнту може бути рекомендовано проведення ендопротезування колінного суглоба.

 

Як виконується ендопротезування колінного суглоба ?

 

До початку операції, лікар повідомляє пацієнтові можливі ризики, пов'язані з проведенням операції. Пацієнту потрібно підписати згоду на оперативне втручання. До початку операції проводяться такі дослідження, як МРТ і рентген суглоба, для підтвердження діагнозу і виключення інших захворювань. Пацієнту заборонено їсти протягом 8 годин до операції. Під час процедури пацієнт знаходиться на операційному столі, йому вводиться внутрішньовенна ін'єкція, яка вводить пацієнта в наркоз. Альтернативою внутрішньовенного наркозу може бути епідуральний наркоз. Потім проводиться надріз в області коліна, для отримання доступу до колінного суглобу. Пошкоджені частини колінного суглоба видаляються і замінюються на ендопротез. Операційна рана зашивається і залишається трубка-дренаж для видалення скопилася крові. Після операції пацієнт перебуває в лікарні кілька днів під наглядом, якщо ніяких ускладнень немає, то він виписується. При виписці пацієнт отримує рекомендації для більш успішного відновлення. Пацієнту слід відмовитися від водіння, підйому по сходах і від активного фізичного навантаження.

 

Які ризики можуть бути пов'язані з ендопротезування колінного суглоба ?

 

Можливі ускладнення після операції із заміни колінного суглоба включають в себе: зміщення протеза, кровотеча, інфікування рани і пошкодження нервів.

Переглядів: 678